Fotoksiążka jako dziennik rodzinny – przechowuj wspomnienia przez lata

Jak często zdarza Ci się przeglądać stare rodzinne albumy? Są ciężkie, trochę nieporęczne i trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie. Z pewnością są na nich widoczne ślady użytkowania, dlatego przydałoby się je odświeżyć. Jeśli masz zamiar stworzyć rodzinny dziennik w nowoczesnym wydaniu, fotoksiążka poleca się do pięknych wspomnień.

Kronika pełna wzruszeń

Obecnie coraz częściej zauważa się zainteresowanie starymi fotografiami. Osoby zajmujące się renowacją i wywoływaniem zdjęć mają pełne ręce roboty. Nic dziwnego – wspomnienia to cenny nabytek wielopokoleniowych rodzin, które lubią wracać do korzeni i przekazywać młodszym istotne informacje o krewnych.

Nie musisz pędzić do fotografa, by odświeżyć stare zdjęcia. Jeśli chcesz stworzyć kronikę rodzinną, fotoksiążka (np. z oferty: colorland.pl/fotoksiazka) doskonale sprawdzi się w tej roli. Proces twórczy jest bardzo prosty i pozwala rozwinąć wyobraźnię, a całość nie zajmie wiele czasu. Co więcej, zaoszczędzisz znaczną kwotę, otrzymując wzruszającą pamiątkę dla całej rodziny. Same plusy!

Jak zaprojektować fotoksiążkę?

Swoją kronikę rozpocznij od wyboru szablonu, który będzie tłem dla Twoich fotografii. W ofercie Colorland znajdziesz dziesiątki barwnych wzorów, które podkreślą piękno każdego kadru. Wybierz swój ulubiony, a następnie otwórz edytor online i rozpocznij swój projekt.

Zanim przystąpisz do pracy, musisz przemyśleć kwestię rozmieszczenia zdjęć. Czy chcesz poukładać je chronologicznie, czy może posortować według wydarzeń? Od tej decyzji zależy układ całej fotoksiążki – możesz ją podzielić na konkretne lata lub zaplanować według rodzinnych uroczystości.

Kronika dla przyszłych pokoleń

Rodzinne albumy tworzy się głównie z myślą o następnych pokoleniach, ale zanim przejdą w młodsze ręce, pozostają źródłem wyjątkowych wspomnień. Pamiętaj o tym podczas realizacji swojego projektu i miej na uwadze, że z czasem wiele rzeczy może zwyczajnie umknąć pamięci.

Przeczytaj także:  Czy laserowe cięcie blach jest opłacalne?

Z fotoksiążką takie rzeczy nie będą miały miejsca. W edytorze jest funkcja dodawania opisów, dzięki którym podpiszesz każdy kadr i dodasz najważniejsze informacje do każdego wydarzenia. Wybierz pasującą czcionkę i określ jej kolor, aby napisy były wyraźne również dla starszych par oczu. Z łatwością oznaczysz daty i miejsca powstania kadrów, a także wypiszesz osoby widoczne na zdjęciach czy okoliczności, w jakich je utrwalono. To bardzo ważne dla seniorów, których pamięć bywa zawodna, a wspomnienia zdają się lekko gasnąć.

Piękna pamiątka na lata

Fotoksiążka to produkt, w którym utrwalisz najpiękniejsze rodzinne fotografie. Wystarczy umieścić zdjęcia w zaplanowanym układzie, dodać opisy i ozdobić klipartami, by zyskać efektowną kronikę na lata. Kadry zamknięte w sztywnej oprawie będą latami dostarczać wzruszeń kolejnym pokoleniom, stanowiąc cenne źródło wiedzy o przodkach.

Fotoksiążka to także pomysł na wartościowy prezent. Podaruj ją seniorom, którzy łakną wspomnień, a szybko zobaczysz wzruszenie, jakie wymalowało się na ich twarzach. Fotoksiążka to coś więcej niż album ze zdjęciami – to piękna podróż do przeszłości, która na nowo porusza serca.

Fotoksiążka jako dziennik rodzinny – przechowuj wspomnienia przez lata
Przewiń na górę